Strona główna | Aktualności Archiwum

Ustawa STIR już funkcjonuje. Możesz sprawdzić swojego kontrahenta 
18.01.2018
Ministerstwo Finansów opublikowało komunikat, że na swojej stronie BIP udostępniona została wyszukiwarka podmiotów niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT. A to za sprawą ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych, tzw. ustawa STIR , która weszła w życie 13 stycznia.

Konsultacje w sprawie oceny wpływu - Dobrowolnego Etykietowanie Kraju Pochodzenia 
18.01.2018
W ramach przepisów dotyczących informacji na temat żywności dla konsumentów, Komisja Europejska przeprowadza ocenę skutków dotyczącą ewentualnego wprowadzenia zasad dotyczących wskazania kraju pochodzenia produktu lub miejsca pochodzenia głównego składnika wykorzystanego w produkcji.

Projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw 
18.01.2018
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra sprawiedliwości. W projekcie przewidziano skrócenie ogólnych okresów przedawnienia roszczeń, co skłoni wierzycieli do szybszego inicjowania postępowań, czyli przyczyni się do stabilności i pewności obrotu prawnego, a w efekcie ograniczy przedłużającą się niepewność dłużnika.

Dzięki e-składce firmy oszczędzają czas i pieniądze 
18.01.2018
17 mld złotych – tyle w sumie od początku roku trafiło na indywidualne rachunki w ZUS. To aż o 10% większe wpływy od tych ze stycznia ubiegłego roku – podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Prace nad zmianą definicji mikro, małego i średniego przedsiębiorstwa (MŚP) 
18.01.2018
Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że Komisja Europejska planuje zmianę definicji mikro, małego i średniego przedsiębiorstwa (MŚP). Jeżeli zaliczasz się do kategorii MŚP, weź udział w krótkim badaniu online.

Zapytanie ofertowe - wynajem sali szkoleniowej 
17.01.2018
W ramach projektu „Nowa jakość zawodowych egzaminów w rzemiośle – etap II”, Związek Rzemiosła Polskiego zaprasza do złożenia oferty w zakresie wynajmu sali szkoleniowej, usług restauracyjnych i zapewnienia noclegów dla uczestników szkolenia członków Zespołów Autorskich, w tym recenzentów tematów ogólnych.


«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  »  
Związek Rzemiosła Polskiego
Dom mediowy